Львівська середня спеціалізована загальноосвітня школа № 5 імені Іванни та Іллі Кокорудзів була закладена з фундації Іванни і Іллі Кокорудзів

Львівська середня спеціалізована загальноосвітня школа № 5 імені Іванни та Іллі Кокорудзів з поглибленим вивченням англійської мови була закладена з фундації Іванни і Іллі Кокорудзів. Знаходиться на вулиці Кокорудзів 9. Історія створення навчального закладу тісно пов'язана з боротьбою українського суспільства Галичини за найбільш основні права українського народу — права на українську школу в українському дусі.На чолі цієї боротьби стояло Українське Педагогічне товариство, засноване у 1884 р., а в 1926 р. перейменоване на товариство «Рідна школа». З ініціативи Українського Педагогічного товариства у 1923 р. було організовано Дівочі приватні гімназійні курси «Рідної школи», які згодом,у 1929 — 1930 рр., перетворено на Приватну дівочу гімназію «Рідної школи»УПТ з українською мовою навчання.У 1939 — 1940 рр. гімназія стала українською середньою школою № 5.Тільки з 1992 р. і здобуття Україною незалежності перші класи перейшли на українську мову навчання, а згодом школа отримала статус української.Активними клопотаннями ініціативної групи «Відродження рідної школи» ім'я фундаторів гімназії Іллі та Іванни Кокорудзів надано школі, а також вулиці, де вона міститься. У школі вмонтовано барельєф Іллі та Іванни Кокорудзів. З 1990 р. школа одержала статус школи з поглибленим вивчення англійської мови. 20.09.2016 р. клопотаннями ініціативної групи «Відродження рідної школи», а також Всеукраїнською організацією " Союз Українок " на початку вулиці Кокорудзи , на фасаді однієї з будівель було урочисто встановлено меморіальну дошку, яку окропили святіші отці Унівської Лаври.

/Files/images/novini/IMG_8260.JPG /Files/images/novini/IMG_8248.JPG