Історія навчального закладу:
Історія створення навчального закладу тісно пов'язана з боротьбою українського суспільства Галичини за найбільш основні права українського народу— права на українську школу в українському дусі.
На чолі цієї боротьби стояло Українське Педагогічне товариство, засноване у1884р., а в 1926р. перейменоване на товариство«Рідна школа». З ініціативи Українського Педагогічного товариства у1923р. було організовано Дівочі приватні гімназійні курси «Рідної школи», які згодом, у 1929— 1930рр., перетворено на Приватну дівочу гімназію «Рідної школи» УПТ з українською мовою навчання.
Протягом 10 років гімназія розташовувалась у непристосованих до навчання приміщеннях. Спочатку навчання відбувалось у післяобідні години у жіночій семінарії по вул. Мохнацького 12, в 1930р.— в житловому будинку по вул. Театинській 10. В 1933р. гімназія займала приміщення польської жіночої гімназії ім. Королеви Ядвіги по вул. Валовій, 4. Дуже енергійними і активними організаторами були перші директори Володимир Андріянович,Ілля Кокорудза Омелян Терлецький, які в несприятливих умовах зуміли забезпечити нормальний навчальний процес.
У 1934р. на кошти Іванни та Іллі Кокорудзів на вул. Меджеєвської, 12 було збудоване нове приміщення, яке вони передали у дар «Рідній школі», і 1 серпня 1934р. молодий директор Іван Винар перевів гімназію у нове приміщення. 8 вересня 1934р. рішенням львівського воєводиВладислава Беліни-Пражмовськогогімназії було надане ім'я Іллі та Іванни Кокорудзів.
У 1939— 1940рр. гімназія стала українською середньою школою №5 Червоноармійського району м. Львова. Шкільну організацію ОУН очолювала Винників Наталія, яка булажертвоюорганізованогоНКВДполітичного«Процесу 59-ти»і була присуджена дорозстрілу. Багато учителів і учнів перейшли в інші навчальні заклади, а в школі з'явились учителі та учні зі східних областей України. Під час німецької окупації, в будинку гімназії був військовийшпиталь. Учениці продовжували навчання в інших гімназіях Львова.
У 1944— 1946рр. у будинку гімназії було відновлено навчання учнів української середньої школи №5. В 1966р. школа стала російськомовною десятирічкою. У 1967р. було здійснено добудову до старого приміщення нового корпусу.
Тільки з1992р. і здобуття Україною незалежності перші класи перейшли на українську мову навчання, а згодом школа отримала статус української. Активними клопотаннями ініціативної групи «Відродження рідної школи» ім'я фундаторів гімназії Іллі та Іванни Кокорудзів надано школі, а також вулиці, де вона міститься. У школі вмонтовано барельєф Іллі та Іванни Кокорудзів.
З 1990р. школа одержала статус школи з поглибленим вивчення англійської мови.
У 1996р. було підписано угоду про співпрацю з медичним коледжем ім. Андрея Крупинського.
З вересня 2018 р. школа перетворена на Ліцей №5 імені Іванни та Іллі Кокорудзів ЛМР.
Коментарi